چگونه ذره بین آیفون را فعال و از آن استفاده کنیم؟

ذره بین آیفون

چگونه ذره بین آیفون را فعال و از آن استفاده کنیم؟

اپل در جدیدترین نسخه سیستم عامل گوشی آیفون، آی او اس 10، یک حالت دوربین مخفی ولی بسیار جذاب قرار داده است. حالت ذره بین (Magnifier) از دوربین آیفون برای بزرگنمایی متون و یا دیگر اشیای ریز استفاده می‌کند. ذره بین آیفون برای برخی از کاربران استفاده‌های فراوانی دارد و بقیه کاربران نیز می‌توانند در انجام کارهایی همچون خواندن متون چاپی ریز و دارای جزییات زیاد از آن استفاده کنند

حالت ذره بین آیفون به طور پیشفرض غیر فعال است

این حالت مخفی همچنین می‌تواند میزان روشنایی و نور را تنظیم کند. ذره بین آیفون مخصوصا برای افرادی که در مشاهده برخی از رنگ‌های خاص مشکل دارند بسیار کاربردی به نظر می‌رسد. استفاده از این ذره بین بسیار آسان است، البته بعد از اینکه آن را روشن کنید. برای روشن کردن آن به مسیر Settings > General > Accessibility رفته و سپس گزینه Magnifier را فعال کنید. فراموش نکنید این قابلیتی است که در جدیدترین نسخه سیستم عامل آیفون، یعنی آی او اس 10، اضافه شده است.

بعد از فعال کردن، دسترسی به حالت ذره بین آیفون بسیار آسان است. تنها کافی است در هر جایی از منو که قرار دارید، دکمه هوم را سه بار پشت سر هم فشار دهید. مهم نیست در داخل یک اپلیکیشن یا صفحه خانه قرار داشته و یا حتی گوشی قفل باشد، چرا که با این میانبر به طور مستقیم به ذره بین آیفون دست پیدا می‌کنید. در تصویر زیر کارایی و ظاهر این ابزار بسیار مفید را در قالب یک مثال مشاهده می‌کنید.

ذره بین آیفون

می‌توانید با استفاده از اسلایدرهای قرار گرفته در زیر ذره بین، میزان بزرگنمایی و دیگر موارد همچون میزان روشنایی را تغییر دهید.

ذره بین آیفون

با زدن دیاگرام قرار گرفته در سمت راست صفحه (سه دایره درون هم قرار گرفته)، می‌توانید رنگ‌ها را در صورت دلخواه برای مشاهده بهتر تصاویر تغییر دهید. این امکان وجود داد تا میزان روشنایی و همچنین کنتراست را کم و یا زیاد کرده و حتی رنگ‌ها را معکوس کنید.

ذره بین آیفون

1395-12-03

دیدگاهتان را بنویسید