کلدفیوژن ColdFusion چیست؟

برنامه های نوشته شده در CF اصالتا جاوا هستند یا مقدار خیلی کمی فرق دارند .CF روی یک سرورJ2EE اجرا میشود که یک برنامه تایید شده توسط شرکت سان میباشد که کدبایت جاوا را اجرا میکند .
این کدبایت جاوا از کامپایل کد های CFML نوشته شده توسط شما برجود میاید. به زبان ساده تر میشه گفت که CFML یک ساختار زبان برای برنامه نویس است، نه برای سرور . در هنگام اجرا کلدفیوژن برنامه را به جاوا کامپایل کرده و بنام CF اجرا میکند . در این لحظه هیچ CFML ای وجود ندارد و کدی که اجرا میشود تماما جاوا است . نه بیشتر و نه کمتر ! بهمین سادگی .

برنامه کلدفیوژن شما یک برنامه جاوا است که با کد های ساده تر کلدفیوژن آنرا نوشته اید . در اصل کلدفیوژن یکی از ابزارهای کمکی جاوا بحساب میاید .مثلا در جاوا برای وصل شده به پایگاه داده باید 10 خط کد بنویسید ، در حالیکه این کار با یک تگ کلدفیوژن قابل انجام است . یا در جاوا برای فرستادن ایمیل SMTP با استفاده از JAVAMail API باید کلی خودتونو برای نوشتن کد خسته کنید ، در حالیکه اینکار با یک تگ تنها در کلدفیوژن انجام میشود . خوب دوباره نویسی را پس کنار بگذارید .

پس cf برنامه نویسی جاوا راگسترش داده و ساده تر میکند . وبرنامه های CF نوعی جاوا هستند و با برنامه هایی که در زبان سطح پایین تر جاوا نوشته شده اند فرقی ندارند .کلدفیوژن همچنین میتواند از API های جاوا ، class های جاوا ، تگ های JSP و JavaBeans نیز استفاده کند .چون خودش فرزند جاواست.

منبع: macromediax.com

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس