کمپانی سیتیزن می‌خواهد یک اسمارت واچ خورشیدی بسازد

کمپانی سیتیزن می‌خواهد یک اسمارت واچ خورشیدی بسازد

کمپانی سیتیزن می‌خواهد یک اسمارت واچ خورشیدی بسازد

صنعت ساعت‌های هوشمند در ابتدا با مقاومت غول‌های ساعت ساز جهانی و به‌خصوص برندهای سوئیسی مواجه شد اما بعد از مدت کوتاهی و با افزایش مخاطبان این حوزه، تعداد زیادی از آنها هم به لیست تولیدکنندگان این محصول پیوستند و روز به روز نیز تعدادشان در حال افزایش است. حالا بعد از برندهای Swatch ،Breitling و TAG Heuer که در ماه‌های گذشته وارد حوز‌ه‌ی تولید ساعت هوشمند شده‌اند، برند ژاپنی و شناخته‌ی شده‌ی سیتیزن (Citizen) نیز قصد دارد با ساخت یک اسمارت واچ خورشیدی وارد این میدان بزرگ شود.

طبق گزارش خبرگزاری ژاپنی Nikkei، سیتیزن قصد دارد این اسمارت واچ خورشیدی را تا پایان سال ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار کند و قابلیت انرژی گرفتن و شارژ شدن آن از طریق نور آفتاب، یکی از مهمترین ویژگی‌ها و برگ‌های برنده‌ی آن خواهد بود. این قابلیت باعث می‌شود که شما هنگامی که در پارک و در حال ورزش هستید، ساعت هوشمندتان هم به طور همزمان شارژ شود و دیگر نیازی نباشد که آن را به برق متصل کنید.

البته گویا این ساعت قرار نیست که دارای طراحی مشابهی مانند اسمارت واچ‌های رایج بازار نظیر محصولات ال جی، سامسونگ و موتورولا باشد. حتی احتمال دارد که سیتیزن راضی نشود که به سراغ نمایشگرهای تاچ اسکرین برود و با طراحی یک ساختار آنالوگ ترکیب شده با نمایشگر ال ای دی، همان اصالت طراحی ساعت های کلاسیک خود را در اینجا هم حفظ کند.

گفته می‌شود که اسمارت واچ خورشیدی سیتیزن از تمام قابلیت‌های ارتباطی نظیر نمایش نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن‌ها، اطلاع دادن تماس ها و پیام‌های دریافتی برخوردار خواهد بود. تنظیم خودکار ساعت‌های جهانی، قابلیت یافتن ساعت در صورت گم شدن و چند امکان نرم افزاری دیگر نیز از ویژگی‌های این ساعت زیبا خواهند بود.

البته سیتیزن تلاش خواهد کرد که در کنار اضافه شدن قابلیت‌های نرم افزاری هوشمند به این ساعت، باز هم کاربران از خریداری یک ساعت کلاسیک با کارکرد بدون نقص لذت ببرند و در واقع حس داشتن یک ساعت لوکس باکیفیت را از دست ندهند. گفته می‌شود که قیمتی در حدود ۷۸۳ دلار برای این محصول جدید تعین شود و تا چند ماه دیگر توسط این کمپانی به صورت رسمی رونمایی و به ویترین فروشگاه‌ها اضافه شود.

1395-06-19

دیدگاهتان را بنویسید