کوالکام از نمونه‌ی اولیه‌ی سیستم 5G پرده برداشت

سیستم 5G

کوالکام از نمونه‌ی اولیه‌ی سیستم 5G پرده برداشت

همان‌طور که می‌دانید، روزبه‌روز کمپانی‌های بیش‌تری به سمت به‌کارگیری فناوری 5G برای محصولات و خدمات خود جلب می‌شوند. حال کوالکام که متخصص ساخت تراشه‌های این‌چنینی است، نمونه اولیه مرتبط با سیستم 5G را معرفی کرد. با گجت نیوز همراه شوید.

سامسونگ در میان سه برند برتر توسعه‌ی 5G قرار دارد. برخی دیگر از تأمین‌کنندگان نیز اقدام‌های رو به جلویی برای گسترش 5G انجام داده‌‌اند. شرکت‌هایی مانند کوالکام نیز با ارائه تجهیزات مرتبط به 5G، قدم مهم‌تری برای بدل کردن نسل پنجم به واقعیت برداشته‌اند.

سیستم 5G کوالکام، بدون تاخیر در هر ثانیه چندین گیگابایت اطلاعات منتقل می‌کند

امروز کوالکام از جدیدترین دستاورد خود در راستای این هدف به‌صورت آزمایشی پرده برداشت که نشان‌دهنده‌ی آزمایش‌های وسیع ساکنان سن دیگو در این خصوص است. سیستم معرفی شده، در واقع نمونه‌ای اولیه از رادیو 5G است که به کوالکام امکان می‌دهد با حداقل تاخیر ممکن در هر ثانیه چندین گیگابایت اطلاعات منتقل کند، در صوتی که این سیستم تحت باند فرکانس 6 گیگاهرتز فعال است.

در همین حال، کوالکام ادعا می‌کند که سیستم 5G تولیدی آن‌ها قادر است در طیف‌های مختلفی از باند‌ها کار کند. به همین دلیل نیز این نمونه‌ی اولیه بر روی باند‌ 6 گیگاهرتز فعال است، زیرا فرکانس‌های کم‌تر از این مقدار، پوشش شبکه‌ی 5G در تمامی امکان را تضمین می‌کند و همچنین در موارد مختلف مصرف انعطاف‌پذیر است. این سیستم همین‌طور می‌تواند برای بهبود استاندارد 3GPP به‌طور غیرمستقیم اثرگذار باشد.

کوالکام همچنین تصمیم دارد از این نمونه‌ی اولیه برای پیش‌ برد اهداف 5G NR بهره ببرد. نمونه‌ی تولیدی کوالکام هرچند در حال حاضر کاربردی برای کاربران ندارد، اما واضح است که تاخیر کم‌تر آن نسبت به 4G LTE کنونی، به‌زودی آن را به نخستین سیستم اینترنت بر روی موبایل‌ها تبدیل خواهد کرد. پس از پرده‌برداری نمونه‌ی اولیه سیستم 5G کوالکام، این شرکت قصد دارد فناوری جدیدش را چند روز دیگر در کنگره‌ی جهانی شانگهای (MWC Shanghai) به نمایش عموم بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید