کیبورد مخصوص بازی Roccat میزان فشار انگشتان را تشخیص می‌دهد

کیبورد مخصوص بازی Roccat میزان فشار انگشتان را تشخیص می‌دهد

بعد از رونمایی از ماوس بی‌سیم مخصوص بازی از کمپانی روکت (Roccat) در جریان کنفرانس این شرکت در رویداد سی ای اس ۲۰۱۷، حالا نوبت به محصول دیگری رسیده است که آن هم چیزی نیست به جز کیبورد مخصوص بازی Roccat که به تکنولوژی جدیدی برای تشخیص فشار انگشتان کاربران تبدیل شده است.

کمپانی روکت نامی آشنا در زمینه‌ی تولید کیبوردهای مکانیکی و صفحه کلیدهای مخصوص بازی و گیمینگ به شمار میرود. در حوالی ماه ژوئن سال گذشته نیز این برند مطرح از کیبورد مکانیکی بدون قاب Suora رونمایی کرده بود و آن محصول توانست تحسین اکثر منتقدان را نسبت به خود جلب کند. حالا کیبورد مخصوص بازی Roccat که در سی ای اسی ۲۰۱۷ رونمایی شده است، همان ویژگی‌های خوب محصولات قبلی را دارد با این تفاوت که ویژگی جذاب دیگری به آن اضافه شده است.

این مدل که با نام Isku+ Force FX معرفی شده، قابلیت تشخیص میزان فشار وارد شده توسط انگشتان فرد بازی‌کننده را خواهد داشت. کمپانی روکت تکنولوژی پتنت شده‌ی خود به نام Force FX را در تولید این صفحه کلید جدید به کار بسته و تمام دکمه‌هایی که در جریان یک بازی کامپیوتری اهمیت دارند، یعنی کلیدهای Q ،W ،E ،A ،S و D به آن مجهز شده‌اند.

در واقع این تکنولوژی به کیبورد مخصوص بازی Roccat این قابلیت را می‌دهد که بسته به میزان فشاری که از سوی انگشتان کاربر وارد میشود، عملکردهایی نظیر سرعت حرکت به سمت‌های مختلف، میزان پرش و مقدار نیروی وارد شده توسط کاراکتر را تعیین کند؛ قابلیتی که مطمئنا در بازی‌هایی نظیر شوترهای سرعتی و بازی‌های فایتینگ می‌تواند تجربه‌ی جذابی را برای گیمرهای پی سی فراهم کند.

البته مدل پلاس کیبورد ایکسو فورس اف ایکس هم مشابه مدل قدیمی Isku FX، از پوشش نسبتا مشابهی برای دکمه‌ها بهره می‌برد و این نکته‌ای منفی برای خریداران مدل قبلی محسوب خواهد شد. در هر صورت علاقه‌مندان به این کیبورد جدید و زیبای مخصوص گیمینگ می‌توانند با قیمت ۱۰۰ دلار آن را از فروشگاه‌ها خریداری کنند.

فروشگاه اینترنتی جانبی پخش مستقیم انواع هدایای تبلیغاتی و لوازم جانبی تبلت ،حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-14

دیدگاهتان را بنویسید