گجت Airthings Wave با تشخیص گاز رادون از شما در برابر سرطان ریه حفظ می‌کند

گجت Airthings Wave با تشخیص گاز رادون از شما در برابر سرطان ریه حفظ می‌کند

گجت Airthings Wave با تشخیص گاز رادون از شما در برابر سرطان ریه حفظ می‌کند

کمپانی Airthings که در زمینه‌ی ساخت گجت های کنترل سلامت و خانه‌ی هوشمند فعالیت دارد، از محصول جدید خود با عنوان گجت Airthings Wave رونمایی کرده است. این محصول هوای داخل خانه و محیط های بسته را تحت نظر می‌گیرد و علاوه بر کیفیت، میتواند میزان گاز رادون (Radon) موجود در هوا را نیز تشخیص دهد.

این گاز که احتمالا خیلی از شما کاربران گجت نیوزی نام آن را نشنیده باشید، از خطرناک‌ترین عناطر شیمیایی هست که در دسته‌ی مواد رادیواکتیو قرار می‌گیرد و شایع‌ترین دلیلی است که باعث ابتلای افراد غیر سیگاری (و دیگر دخانیات) به سرطان ریه در جهان می‌شود. گجت Airthings Wave از ماه مارس در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و برای تهیه‌ی آن باید ۱۹۹ دلار بپردازید.

گاز رادون در تمام خانه‌ها وجود دارد، اما میزان آن بستگی به شرایط اقلیمی آن منطقه، آب و هوا، فصلی که در آن قرار داریم و سطح تهویه‌ی هوای خانه بستگی دارد. در حال حاضر اکثرا برای تشخیص این گاز خطرناک از کیت‌های آزمایشی مخصوصی استفاده می‌شود که برای چند روز، المنت‌های موجود در هوای داخل خانه را اندازه‌گیری می‌کنند. بعد از آن نیز باید چند روز برای ارسال داده‌ها و دریافت نتایج زمان صرف شود.

اما با استفاده از گجت Airthings Wave شما در هر لحظه می‌توانید این کار را تنها با استفاده از یک سنسور کوچک و یک نرم افزار مخصوص بر روی تلفن همراه انجام دهید و نتایجی دقیق و مختص به همان زمان را دریافت کنید. این دستگاه علاوه بر ارقام دقیق، از طریق نشانگرهای ساده‌ای که با رنگ‌های مختلف برای حالات نرمال و هشدار طراحی شده‌اند، میزان گاز رادون موجود در هوا را اطلاع می‌دهد تا افراد کم سن و سال‌تر نیز بتوانند نتایج را متوجه شوند.

علاوه بر این قابلیت، گجت Airthings Wave قادر است میزان رطوبت و دمای هوای محیط را هم با دقت بسیار بالایی اندازه‌گیری کند. مصرف باتری این گجت نوآورانه نیز بسیار پایین است و طبق ادعای سازندگان، تنها یک جفت باتری قلمی (AA) می‌تواند انرژی مورد نیاز آن برای دو سال استفاده‌ی مداوم را تامین کند؛ حیرت‌انگیز است، این‌طور نیست؟

فروشگاه اینترنتی جانبی عرضه کننده مستقیم پاور بانک و شارژر فندکی ،حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-17

دیدگاهتان را بنویسید