گوریلا گلس 5 معرفی شد؛ نسل جدید محافظ نمایشگر‌ها

گوریلا گلس 5

گوریلا گلس 5 معرفی شد؛ نسل جدید محافظ نمایشگر‌ها

گوریلا گلس 5 معرفی شد. پس از رونمایی از نسل چهارم گوریلا گلس که حدود دو سال قبل رونمایی شد، اکنون این فناوری از 4.5 میلیارد دستگاه در سرتاسر جهان محافظت می‌کند. به‌لطف کمپانی کورنینگ گوشی‌های هوشمند از آسیب ضربه‌های ناگهانی مصون مانده و عمر این قبیل دستگاه‌ها به‌خاطر وجود گوریلا گلس بیشتر شده است.

پائیز امسال کورنینگ قصد دارد تا سطح محافظت از دستگاه‌ها را بالاتر برده و نسل جدیدی از گوریلا گلس را به بازار‌های جهانی معرفی کند. با توجه به تست‌های صورت گرفته در آزمایشگاه‌های این کمپانی، نمایشگر گوشی‌های هوشمندی که به گوریلا گلس 5 مجهز شده‌اند در 80 درصد موارد از سقوط‌های 1.6 متری جان سالم به‌در برده‌اند.

در زمانی که شیشه های مقاوم کورنینگ برای نخستین بار عرضه شدند، تنها ۱۰ درصد از تولیدات کمپانی‌های گوشی‌ساز جهان به آنها مجهز شدند ولی این رقم به تازگی به ۷۵ درصد رسیده است. کمپانی کورنینگ نیز به این مطلب اذعان داشته و همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، هم‌اکنون 4.5 میلیارد گوشی هوشمند از آن برخوردار شده‌اند.

گوریلا گلس 5 متولد شد؛ محافظی قدرتمند برای نمایشگر گوشی‌های هوشمند

جیم اشتاینر، معاون ارشد کمپانی کورنینگ به خبرگزاری TechCrunch گفت: “ اکثر ما با افتادن گوشی از ارتفاع برخورد داشته‌ و این موضوع را تجربه کرده‌ایم. ما به‌تازگی با برسی‌هایی که انجام داده‌ایم، دریافتیم که بیشتر این سقوط‌ها از ارتفاعی در حدود 1 متر صورت می‌گیرد. داده‌های داخلی ما از تست‌های مختلف سقوط نشان داد که گوریلا گلس 5 تا 1.8 برابر عملکرد بهتری نسبت به گوریلا گلس 4 داشته است.”

از سویی دیگر، کورنینگ Gorilla Glass 5 از نظر مقاومت در برابر خراشیدگی همتراز با نسخه چهارم گوریلا گلس بوده و عملکردی مشابه آن دارد. تست خراشیدگی توسط کورنینگ با قرار دادن گوشی در یک کیف پول و سپس تکان دادن آن در یک مخزن بزرگتر انجام می‌شود. این نسل جدید محافظ شیشه‌ای در هر حال حاضر به‌صورت تجاری در دسترس بوده و در پایان این کوارتر زمانی (سه ماهه جاری) بر روی دستگاه‌های جدید قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید