گوشی موبایل وایو Phone A : مشخصات فنی ، قیمت و عکس ها

گوشی وایو Phone A

گوشی وایو Phone A معرفی شد؛ برند وایو همچنان زنده است

شرکت ژاپنی سونی 3 سال پیش برند وایو (VAIO) خود که آن زمان بر روی تولید کامپیوترها تمرکز داشت را به فروش رساند، اما این برند همچنان تحت نظارت یک شرکت جدید زنده است و به فعالیت خود ادامه می‌دهد. حالا این شرکت بار دیگر همراه با یک گوشی اندرویدی دیگر به بازار موبایل بازگشته است. امروز شاهد رونمایی از گوشی وایو Phone A بودیم. در ادامه به معرفی اجمالی این گوشی خواهیم پرداخت.

وایو Phone A اولین آزمون این شرکت ژاپنی در بازار موبایل نیست. آن‌ها فوریه سال گذشته میلادی بود که از گوشی VAIO Phone Biz رونمایی کردند. هرچند از نظر ظاهر و مشخصات فنی (شامل نمایشگر 5.5 اینچی اچ دی، رم 3 گیگابایتی و یک چیپست میان رده اسنپدراگون 617) دو گوشی فون ای و فون بیز شرکت وایو با یکدیگر برابر هستند، اما فون بیز در واقع یک گوشی حاوی ویندوز 10 موبایل بود در حالی که VAIO Phone A مجهز به پلتفرم اندروید خواهد بود.

این بدان معناست که وایو می‌خواهد به عنوان یک رغیب برای تجارت موبایل سونی که در حال حاضر با سهم 12 درصدی پس از اپل در رده دوم برندهای محبوب بازار موبایل ژاپن قرار دارد، به صورت جدی‌تری وارد عرصه شود. لازم به ذکر است که سونی پیشتر 47 درصد این بازار را در اختیار داشت.

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: right; margin-top: 10px; text-align: center; width: 50%; } #gallery-2 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-2 .gallery-caption { margin-left: 0; }

بیشتر بخوانید:

گوشی VAIO Phone Biz مبتنی بر ویندوز 10 عرضه شد

آیا گوشی وایو Phone A به سایر بازارهای موبایل ارسال می‌شود یا خیر!

البته با توجه به مشخصات فنی که گوشی وایو Phone A ارائه می‌کند، بعید به نظر می‌رسد آن حتی بتواند خطر جدی برای بازار کساد گوشی های اکسپریا سونی به حساب آید. تنها تفاوتی که این دو گوشی با یکدیگر دارند، اضافه شدن پشتیبانی از دو سیم کارد در وایو فون ای است. باید دید که آیا وایو این گوشی را به خارج از بازار موبایل ژاپن نیز ارسال خواهد کرد یا خیر! این قضیه مستلزم بررسی بیشتری است، اما ما چنین انتظاری را از یک شرکت کوچک فناوری نظیر وایو نداریم.

1396-01-03

دیدگاهتان را بنویسید