گوشی Moxi با قابلیت خمیدگی اواخر امسال خودنمایی خواهد کرد

گوشی Moxi

گوشی Moxi با قابلیت خمیدگی اواخر امسال خودنمایی خواهد کرد

گوشی Moxi اولین گوشی هوشمندی است که به معنای واقعی با قابلیت خمیدگی عرضه خواهد شد و به‌زودی در چین رونمایی خواهد شد. کمپانی Moxi یکی از اپراتورهای کابلی کشور چین است که از دسامبر 2008 خرده‌فروشی آنلاین خود را برای ارائه‌ی محصولات تکنولوژیکی راه‌اندازی کرد.

راز انعطاف پذیری این گوشی هوشمند وجود ماده‌ای به‌نام گرافن (graphene) است. گرافن یکی از آلوتراپ‌های کربن بوده و نازک‌ترین، سبک‌ترین، قوی‌ترین، شفاف‌ترین و رساناترین ماده‌ی شناخته شده در جهان است که توسط دانشمندان خلق شده است. به لطف این ماده، گوشی Moxi می‌تواند به‌مانند یک ساعت مچی یا دستبند دور دست پیچیده شده و همچنین به‌مانند یک گوشی هوشمند معمولی شکل گیرد.

گوشی Moxi اولین گوشی هوشمندی است که به معنای واقعی با قابلیت خمیدگی عرضه خواهد شد

در اینجا یک نکته وجود دارد. گوشی Moxi که در امسال به بازار عرضه خواهد شد، دارای یک نمایشگر سیاه و سفید بوده و مدل نمایشگر رنگی آن تا سال 2018 وارد بازار نخواهد شد. همان‌طور که از هر تکنولوژی جدید خیره کننده انتظار می‌رود، پیشگامان این فناوری نیز قیمت بالایی برای آن ارائه داده‌اند.

گفته می‌شود این گوشی که برای اولین بار در چین عرضه خواهد شد قیمتی معادل با 760 دلار آمریکا خواهد داشت. نمونه اولیه‌ای از این گوشی که هنوز نامی برای آن مشخص نشده در حال حاضر توسط Moxi ساخته شده است. این کمپانی امیدوار است که تا پایان امسال بتواند 100,000 دستگاه از این گوشی هوشمند را برای فروش به بازارهای چین عرضه کند.

بازار گوشی‌های هوشمند به ‌آهستگی رو به افول است و شاید یک گوشی هوشمند با قابلیت خمیدگی بتواند جان تازه‌ای به این صنعت داده و خون تازه‌ای را وارد رگ‌های بازار گوشی‌های هوشمند کند. باید دید!

دیدگاهتان را بنویسید