گوگل اندروید 7.1.2 نوقا را معرفی شد

اندروید 7.1.2 نوقا معرفی شد؛ تمام گوشی های نکسوس قادر به دریافت آن نیستند

اندروید 7 نوقا (Android 7 Nougat) را باید دستاورد بزرگی برای بخش اندروید کمپانی گوگل بدانیم. این نسخه از سیستم عامل اندروید قابلیت های فراوانی را با خود به ارمغان آورده است که از مهم‌ترین آن‌ها باید به کاهش مصرف انرژی و البته ورود به دنیای چندپنجره‌ای (قابلیت اجرای دو اپلیکیشن به صورت همزمان کنار یکدیگر) اشاره کرد. ما تازه داشتیم از ویژگی های جدید اضافه شده به اندروید 7.1.1 نوقا لذت می‌بردیم که گوگل اعلام کرد در آینده‌ای نزدیک یک آپدیت جدید را منتشر خواهد کرد. آپدیت تازه این نسخه از سیستم عامل موبایلی گوگل، اندروید 7.1.2 نوقا است که در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن نسخه نهایی آن طی ماه های آینده در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

اما خبر خوب این است که اگر شما عضو برنامه “Android Beta Program” هستید، از همین امروز می‌توانید طعم نسخه آزمایشی اندروید 7.1.2 نوقا را بچشید. گفتنیست که این به روزرسانی آزمایشی در حال حاضر در دسترس کاربران عضو این برنامه و البته صاحب گوشی های پیکسل (Google Pixel)، پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL)، نکسوس پلیر (Nexus Player) و همچنین دستگاه های برند نکسوس C قرار گرفته است. البته به گفته گوگل در آینده‌ای نزدیک صاحبات گوشی نکسوس 6 پی (Nexus 6P) نیز می‌توانند این به روزرسانی را دریافت کنند.

به گزارش گوگل، اندروید 7.1.2 نوقا یک به روزرسانی بهبودبخش کلی است که با هدف جلا بخشیدن و اصلاحات بیشتر گوشی های اندرویدی توسعه پیدا کرده است. این بدان معناست که بخش هایی از باگ های سیستم عامل فیکس خواهد شد و بهینه سازی کلی در دستگاه شما صورت خواهد گرفت تا تجربه کاربری بهتری به مصرف کنندگان ارائه شود.

دو دستگاه اندرویدی نکسوس 6 و نکسوس 6 قادر به دریافت اندروید 7.1.2 نوقا نخواهند بود

یکی از چیزهایی که جالب توجه است، این خواهد بود که تمامی گوشی های پیکسل و نکسوس که اندروید 7.1.1 نوقا را دریافت کرده‌اند، لزوما دریافت کننده این به روزرسانی نخواهند بود. دو دستگاهی که توسط گوگل در لیست دریافت کنندگان این به روزرسانی قرار نگرفته‌اند نکسوس 6 (Nexus 6) و نکسوس 9 (Nexus 9) خواهند بود که واجد شرایط نیستند. اگر شما هم می‌خواهید عضوی از برنامه Android Beta Program شوید و طعم نسخه های جذاب اندروید را پیش از عرضه نهایی بچشید، همین حالا می‌توانید به این سایت مراجعه کنید و واجد شرایط بودن دستگاه اندرویدیتان را بررسی کنید.‌

1395-11-12

دیدگاهتان را بنویسید