گوگل به زودی سایت های HTTP را با عنوان «ناامن» نشانه‌گذاری می‌کند

گوگل از سال 2017 وب سایت های HTTP را با عنوان «ناامن» نشانه‌گذاری می‌کند

گوگل از سال 2017 وب سایت های HTTP را با عنوان «ناامن» نشانه‌گذاری می‌کند

اگر یادتان باشد، قبلا در خبری خوانده بودیم که گوگل وب‌سایت‌هایی که از پروتکل HTTPS استفاده می‎‌کنند را در نتایج جستجو بالاتر از وب سایت های HTTP به نمایش خواهد گذاشت. این غول بزرگ دنیای فناوری اخیرا اعلام کرده که برای وبمسترهایی که به این خبر زیاد اهمیت نداده و وب سایت های HTTP خود را به پروتکل امن HTTPS منتقل نکرده‌اند، برنامه‌های جدیدتری دارد. با گجت نیوز همراه باشید.

وب سایت های HTTP از امنیت بالایی برخوردار نیستند.

از ابتدای سال 2017 (دی ماه 95)، مرورگر گوگل کروم وب سایت های HTTP را در نتایج جستجوی گوگل با عنوان «ناامن» علامتگذاری خواهد کرد. این بدین معناست که کاربرانی که قصد بازدید از این وب‌سایت‌ها را دارند با پیغام هشدار مواجه می‌شوند. این وب سایت های HTTP ممکن است هیچ مشکل امنیتی نداشته باشند، اما گوگل می‌خواهد این نکته را به کاربران بفهماند که راه‌هایی وجود داشت که این وب‌سایت می‌توانستند با انجام دادن آنها، محیطی امن‌تر را برای بازدیدکنندگان خود فراهم آورند.

گوگل همچنین اضافه کرده است که :

تحقیقات نشان می‌دهند کاربران زیادی به وجود یا عدم وجود آیکون «امن» در وب‌سایت‌ها توجهی نشان نمی‌دهند در حالی که بارها با پیغام هشدار در این خصوص مواجه شده‌اند. برنامه‌ی ما برای وب سایت های HTTP کاملا واضح و مبرهن است و به تدریج و به صورت کاملا جدی و سخت‌گیرانه انجام خواهد شد. از ابتدای سال 2017، گوگل کروم 56 آن دسته از وبسایت های HTTP که فرم‌های ورود پسوورد یا اطلاعات بانکی در آنها وجود دارد را با برچست «ناامن» علامتگذاری خواهد کرد.

گوگل همچنین تذکر داد که در نهایت امر، وبسایت های HTTP با یک آیکون قرمز رنگ مثلثی شکل نشانه‌گذاری خواهند شد. با توجه به اینکه گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجوگر دنیا معروف است، جای امیدواری است که وبمسترها به این هشدار گوگل توجه کرده و جهت جلوگیری از ریزش تعداد بازدیدکنندگان خود، هرچه سریع‌تر نسبت به انتقال وب‌سایت خود به پروتکل امن HTTPS اقدام نمایند.

1395-06-21

دیدگاهتان را بنویسید