گوگل مشکل دکمه ولوم نکسوس 5 را در یک آپدیت جدید حل می‌کند

دکمه ولوم نکسوس 5

گوگل مشکل دکمه ولوم نکسوس 5 را در یک آپدیت جدید حل می‌کند

نکسوس 5 (Nexus 5) بدون شک یکی از موفق‌ترین تلفن‌های هوشمند گوگل در تاریخ به شمار می‌رود؛ استقبال کاربران از این محصول آنچنان مناسب بود که این شرکت سال بعد نیز نکسوس 5 ایکس را با طراحی و امکانات بهبود یافته با همکاری ال جی روانه بازار کرد. با این حال باگ‌های مختلف نیز همیشه جزئی از این محصول گوگل بوده‌اند؛ به‌عنوان مثال باز نشدن بخش دوربین در برخی شرایط. جدیدترین آپدیت امنیتی گوگل نیز مشکلاتی را در دکمه ولوم نکسوس 5 ایجاد کرده است. این مشکل پس از ارسال آپدیت نرم افزاری نسخه MOB30P در اوایل ماه جاری به وجود آمده است.

مشکلات دکمه ولوم نکسوس 5 به‌زودی برطرف می‌شوند.

از جمله مشکلات دکمه ولوم نکسوس 5 که کاربران اخیرا از آن شکایت کرده‌اند می‌توان به عدم امکان تغییر ولوم در حین تماس اشاره کرد؛ با اینکه نوار ولوم نمایان شده و کم و زیاد می‌شود اما تغییری در صدای دستگاه به وجود نمی‌آید. یکی دیگر از مشکلات مطرح شده در بخش AOSP Issue Tracker نیز عدم امکان رساندن ولوم دستگاه به کمترین حد ممکن است. یکی دیگر از کاربران تلفن هوشمند نکسوس 5 نمی‌توانست در حین تماس از اسپیکر دستگاه استفاده کند و صدای اکوی آزاردهنده‌ای را می‌شنید!

جهت مشاهده همه این گزارشات و انتقادات کاربران از دکمه ولوم نکسوس 5 می‌توانید به سرویس AOSP issue tracker مراجعه کنید. شماره این گزارش 215483 ثبت شده است. کاربران می‌توانند مشکل دکمه ولوم نکسوس 5 را با بازگشت به آخرین نسخه از بین ببرند. بدین منظور می‌توانید از طریق لینک زیر به بخش ایمیج فکتوری نکسوس 5 مراجعه کرده و دستگاه را به آپدیت قبلی – MOB30M – برگردانید. پس از اینکه آپدیت نرم افزاری بعدی منتشر شود، در بخش Setting > About Phone > Updates از این موضوع مطلع خواهید شد.

یک راهکار ساده‌تر برای کاربران، صبر است. مسئولان گوگل از انتشار یک آپدیت نرم افزاری و حل مشکل دکمه ولوم نکسوس 5 خبر داده‌اند. این آپدیت احتمالا طی یک یا حداکثر دو هفته آینده به دستگاه‌های کاربران می‌رسد.

فلش کردن آخرین نسخه (MOB30M) بر روی نکسوس 5

دیدگاهتان را بنویسید