یک شهاب سنگ عظیم فردا از کنار زمین عبور می‌کند؛ احتمال برخورد چقدر است؟

شهاب سنگ عظیم

یک شهاب سنگ عظیم فردا از کنار زمین عبور می‌کند؛ احتمال برخورد چقدر است؟

قرار است فردا (شنبه 3 تیر 1396) یک شهاب سنگ عظیم از کنار زمین عبور کند که در صورت برخورد آن با سیاره ما، حیات بر روی زمین با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

یک شهاب سنگ عظیم به قطر 230 متر در روز شنبه از کنار زمین عبور خواهد کرد. به طور قطع در صورت برخورد این شهاب سنگ با زمین، حیات بر روی این سیاره خاکی با مشکلات جدی مواجه می‌شود؛ اما ناسا به طور رسمی اعلام کرده که این شهاب سنگ خطری برای کره زمین نخواهد داشت و امکان برخورد آن با سیاره ما وجود ندارد.

شهاب سنگ عظیم

این شهاب سنگ عظیم 3 میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد

در حال حاضر، شهاب سنگ‌های بسیاری در اطراف زمین وجود دارد که یکی از آن‌ها فردا از کنار زمین می‌گذرد و در صورت برخورد با سیاره خاکی، می‌تواند حیات را از آن محو کند. ناسا به طور پیوسته مشغول بررسی و رصد این شی آسمانی است تا هرگونه احتمالی را در نظر داشته باشد. دانشمندان ناسا اعلام کرده‌اند که این شهاب سنگ عظیم با قطر 230 متر، حدود 3 میلیون کیلومتر با زمین فاصله دارد و فاصله آن نیز کاهش پیدا نخواهد کرد؛ بنابراین این شی آسمانی، تهدیدی برای زمین محسوب نمی‌شود.

این شهاب سنگ عظیم توسط دانشمندان ناسا با کد 441987 شناخته می‌شود و اولین بار در سال 2010 میلادی رصد شد. دانشمندان پیش‌بینی می‌کنند که فاصله این جرم آسمانی تا زمین تا سال 2022 میلادی کاهش پیدا کند. هفته گذشته نیز یکی از فیزیک‌دانان هشدار داده بود که با وجود هزاران شهاب سنگ در اطراف زمین، نمی‌توان خطر برخورد یکی از آن‌ها با سیاره ما را نادیده گرفت و در صورت بروز این اتفاق، قطعا حیات بر روی زمین نابود خواهد شد.

1396-04-02

دیدگاهتان را بنویسید