ABC ساخت فصل سوم سریال مامور کارتر را کنسل کرد

مامور کارتر

ABC ساخت فصل سوم سریال مامور کارتر را کنسل کرد

بعد از دو فصل مبارزه با جرم و جنایت، مامور کارتر به کار خود پایان خواهد داد. سریال Agent Carter از کانال ABC که بر اساس یکی از شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول ساخته شده بود، رسماً توسط این کانال کنسل شد. این سریال در اواخر دهۀ 40 میلادی اتفاق می‌افتاد و ماجراهای پگی کارتر را در خلال اتفاقات Captain America: The First Avenger دنبال می‌کرد.

البته کنسل شدن این سریال خبر چندان غافلگیرکننده‌ای هم نیست. امتیازات این برنامه در فصل دوم به‌شدت کاهش یافته بود – و وقتی که ستارۀ آن یعنی Hayley Atwell قرارداد بازی در یک سریال دیگر را امضا کرد (که Conviction نام دارد) دیگر واقعاً چندان امیدی به ادامۀ سریال نبود. او دربارۀ نقش خود به‌عنوان مامور کارتر به خبرگزاری The Hollywood Reporter چنین گفت:

به نظرم داستان در فصل دوم به نحوی به پایان رسیده است که بتواند مخاطبان را راضی کند. پایان این سری آن‌ها را گیج نخواهند کرد و سوال مهمی برایشان بی‌جواب نمی‌ماند. بلکه از پایان راضی خواهند بود و می‌توانند به اتفاقات ممکن بعد از ماجراهای فصل دوم فکر کنند. به لطف فیلم‌های مختلف شرکت Marvel که این شخصیت در آن‌ها حضور داشته، ما می‌دانیم که ماجراهای پگی کارتر ادامه پیدا می‌کند و او یک زندگی پرماجرا و جذاب خواهد داشت. بنابراین همیشه فضا برای پرداختن به این شخصیت در دهه‌ها و سن‌های مختلف وجود دارد.

البته داستان فیلم Captain America: Civil War هم ممکن است در کنسل شدن این سریال نقش داشته باشد. در این فیلم شاهد پایانی بر داستان‌های مامور کارتر هستیم. یک پایان نه‌چندان خوب که اصلاً درخور داستان‌های طولانی، جذاب و پر ماجرای این شخصیت مارول نیست. خبر مرگ او به کاپتان آمریکا می‌رسد و او برای شرکت در مراسم خاکسپاری به بریتانیا می‌رود. در واقع او اصلاً در فیلم حضور فیزیکی ندارد. با وجود چنین پایانی، بدون اینکه حتی به او اجازه شود برای آخرین بار حرف‌هایش را بزند (به‌واسطه فلش‌بک، نامه یا …)، چندان پرت نیست اگر بگوییم که خود مارول باعث کمرنگ شدن اهمیت این شخصیت و در نتیجه کنسل شدن سریال آن شده است.

البته با وجود به پایان رسیدن این سریال، طرفداران داستان‌های مارول همچنان می‌توانند خوشحال باشند. چراکه حداقل هنوز یکی از سریال‌های مارول، یعنی Agents of Shield ادامه دارد و قرار است به‌زودی شاهد یک فصل جدید از آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید