MSI در حال ساخت اولین لپ تاپ سازگار با اچ تی سی وایو است

اچ تی سی وایو

MSI در حال ساخت اولین لپ تاپ سازگار با اچ تی سی وایو است

واقعیت مجازی در حال حاضر به‌تنهایی قدرتی ندارد و هدست‌های ساخته شده برای این تکنولوژی نیاز دارند که از یک سیستم قدرتمند بهره بگیرند تا بتوانند کاربر را به دنیای واقعیت مجازی ببرند. MSI نیز دست به کار شده و قصد دارد با ساخت یک لپ تاپ سازگار با اچ تی سی وایو (HTC Vive)، به کاربران اجازه‌ی آزادی عمل بیشتری دهد.

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر برای استفاده از هدست‌های بالا رده‌ای مانند اچ تی سی وایو و یا اوکولوس ریفت نیاز هست که یک کامپیوتر قدرتمند را در کنار این هدست‌ها داشته باشید؛ اما تبدیل شدن کامپیوتر به یک لپ تاپ به شما اجازه می‌دهد که هر جایی که علاقه داشتید به انجام بازی‌های واقعیت مجازی پرداخته و در جا به جایی هدست و سیستم مورد نیاز برای اجرای آن مشکلی نداشته باشید.

البته درست است که هدست‌هایی مانند سامسونگ Gear VR و یا گوگل Cardboard ساخته شده‌اند که به‌راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند؛ اما صحبت ما در مورد محصولات پایین رده نیست و در مورد محصول بالا رده‌ای به نام اچ تی سی وایو صحبت می‌کنیم.

کمپانی MSI به‌تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد اولین لپ تاپ سازگار با اچ تی وایو را عرضه کند که در این صورت کاربران می‌توانند در هر جایی که خواستند هدست را بر روی سر قرار داده و از محتویات واقعیت مجازی لذت ببرند.

طبق بیانه‌ی منتشر شده از MSI:

اچ تی سی وایو در حال حاضر پرطرفدارترین هدست واقعیت مجازی بوده و بهترین تجربه‌ی واقعیت مجازی را به کاربران هدیه می‌کند. سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای این هدست نیز باید به‌قدری قدرتمند باشد که بتواند بدون هیچ مشکلی برنامه‌ها و بازی‌ها را نرم و روان اجرا کند. نوت بوک‌های گیمینگ MSI نیز تنها لپ تاپ‌هایی هستند که برای اجرای اچ تی سی وایو مناسب خواهند بود و کاربران می‌توانند در بازار پیدا کنند.

در نظر داشته باشید با این که گفته شده است این لپ تاپ مناسب برای اچ تی سی وایو است؛ اما سخت‌افزار آن به قدرتی قدرتمند است که از پس اجرای محتویات با اوکولوس ریفت نیز بر می‌آید؛ بنابراین اگر خواهان یک لپ تاپ مناسب برای گیمینگ بوده و به هدست اوکولوس ریفت نیز علاقه دارید، محصول جدید MSI می‌تواند برای شما نیز مناسب باشد.

در نظر داشته باشید که این لپ تاپ‌ها چندان هم ارزان قیمت نخواهند بود و قیمتی بالاتر از 2,500 دلار خواهند داشت. پس برای خرید یک لپ تاپ مناسب برای اچ تی سی وایو باید تا اعماق جیبتان پیش بروید.

دیدگاهتان را بنویسید