MySQL 5.0، بزرگترین رویداد دنیای Open Source

منبع : ماهنامه شبکه

دیتابیس‌های Open Source همچون MySQL، Ingres و PostgreSQL به سرعت در حال پیشرفت هستند و با توجه به صرفه‌ی اقتصادی آنها، به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند.

قرار است شرکت MySQL در اواخر ژانویه، نسخه‌ی بتای MySQL 5.0 را منتشر کند. به گفته‌ی کارشناسان شرکت مذکور، این دیتابیس در سطح Enterprise تهیه شده و امکاناتی نظیر Store Procedures و triggers را دارا می‌باشد.
چندی پیش نسخه‌ی آلفای این محصول در اختیار کاربران قرار گرفت و انتظار می‌رود به فاصله‌ی چند ماه بعد از انتشار نسخه‌ی بتا، نسخه‌ی نهایی آن نیز در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
قرار بود نسخه‌ی نهایی برنامه‌ی MySQL 5.0 در اواخر سال گذشته، منتشر شود که به دلایل مختلفی این زمان به تعویق افتاد. سخنگوی این شرکت، ضمن خودداری از بیان دلایل این تاخیر، تاریخ دقیقی را نیز برای انتشار آن؛ ذکر نکرد. او در ادامه افزود : کیفیت این برنامه به قدری بالا است که مطمئنا بعد از انتشار، همه را شگفت‌زده خواهد کرد.
نویل یاهانا، یکی از کارشناسان سرشناس در امور دیتا بیس، در این باره می‌گوید : انتشار MySQL 5.0، بدون شک یکی از مهمترین رویداد‌های دنیای Open Source محسوب می‌شود. او در ادامه می‌گوید : MySQL 5.0 امکاناتی نظیر triggers، Procedures، views و … دارد که آن‌را از سایر دیتا‌بیس‌های مشابه، متمایز می‌کند.
نویل یوهانا معتقد است : دیتابیس‌های Open Source همچون MySQL، Ingres و PostgreSQL به سرعت در حال پیشرفت هستند و با توجه به صرفه‌ی اقتصادی آنها، به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک، سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند. در حال حاضر دیتابیس‌های Open Source در دو سطح Easy و Enterprise منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

اجرا شده توسط: همیار وردپرس