انتشار آپدیت iOS 9.3.2 برای آیپد پرو 9.7 متوقف شد

آپدیت iOS 9.3.2

انتشار آپدیت iOS 9.3.2 برای آیپد پرو 9.7 متوقف شد

به نظر می‌رسد اخیرا مشکلاتی بین آپدیت iOS 9.3.2 و آیپد پرو 9.7 کمپانی اپل رخ داده است. تنها چند روز پس از انتشار رسمی این نسخه از سیستم‌عامل iOS، گزارش‌های متعددی پیرامون مشکلات کاربران آیپدها در پیش بردن مراحل آپدیت دستگاه منتشر شدند. با مشروح خبر همراه گجت نیوز باشید.

همان‌طور که گفتیم، کاربران تبلت‌های کمپانی اپل در آپدیت دستگاه خود با مشکلاتی مواجه شده بودند. پیام سیستم‌عامل در بروز این مشکل، اتصال دستگاه به آیتونز بود، اما این کار نیز در حل مشکل کاربران کارساز نبوده است. کمپانی اپل طبق معمول به‌سرعت این مشکل را رسما تایید کرد و از کاربران مورد نظر خواست تا با نمایندگی‌ها در تماس باشند. متاسفانه در بیانیه این کمپانی نیز علت بروز این مشکل عجیب ذکر نشده بود و کاربران همچنان سردرگم بودند.

توزیع آپدیت iOS 9.3.2 برای آیپد پرو متوقف شد.

ما هنوز هم منتظر یک راهکار مناسب از سوی شرکت سازنده هستیم، اما به نظر می‌ٰرسد اپل بالاخره جهت رفع مشکل کاربران آیپد پرو دست به کار شده است. اولین اقدام اهالی کوپرتینو در حل این مشکل، توقف توزیع آپدیت iOS 9.3.2 برای آیپد پرو 9.7 کاربران بوده است.

این اولین باری نیست که کمپانی اپل جهت جلوگیری از خسارت‌های سیستم‌عاملی، توزیع نسخه‌های جدید از iOS را متوقف کرده است. به‌عنوان‌مثال، چندی پیش پس از انتشار عمومی iOS 9.3، اهالی کوپرتینو به دنبال گزارش‌های مبنی بر مشکل فعال‌سازی (Activation) کاربران، توزیع آپدیت بین برخی دستگاه‌های قدیمی را متوقف کرد. در آن بازه زمانی، سرعت عمل کمپانی اپل در توقف ارسال آپدیت، تولید نسخه ویٰرایش‌شده از iOS 9.3 و انتشار دوباره آن برای برخی دستگاه‌ها واقعا تحسین‌برانگیز بود.

تاکنون هنوز هیچ راهکار رسمی و مناسبی از سوی اهالی کوپرتینو برای حل مشکل آپدیت iOS 9.3.2 در آیپد پرو 9.7 ارائه نشده است. با این حال توقف توزیع این آپدیت برای برخی محصولات، از عزم جدی این کمپانی در حل مشکل یادشده خبر می‌دهد.

امیدوار هستیم تا چند روز آینده، این مشکل نیز به‌سرعت حل شود، با این حال کمپانی اپل هنوز در این زمینه بیانیه رسمی منتشر نکرده است. نظر شما در این زمینه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید