اولین نمونه‌ی نمایشگر اولد تاشو سامسونگ ساخته شد

نمایشگر اولد تاشو

اولین نمونه‌ی نمایشگر اولد تاشو سامسونگ ساخته شد

نمونه‌ی اولیه از نمایشگر اولد تاشو سامسونگ ساخته شده و اولین گوشی‌ هوشمندی که از این تکنولوژی برخوردار شده اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد.

سامسونگ یکی از غول‌های بزرگ تکنولوژی جهان و یکی از کمپانی‌های تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند کره‌ای است. این کمپانی سال گذشته با پیشی گرفتن از رقبایی چون اپل و هواوی، بر بلندای قله‌ی بهترین کمپانی‌های گوشی‌ ساز جهان ایستاد.

سال گذشته برای اولین بار نام Project Valley شنیده شد. اسم رمزی برای پروژه‌ی ساخت گوشی هوشمندی از سامسونگ که گفته می‌شد برای اولین بار یک گوشی با دو صفحه نمایش و احتمالا یک گوشی هوشمند تاشو خواهد بود. اکنون خبر‌های جدیدی از این غول کره‌ای به گوش ‌می‌رسد، احتمالا اولین گوشی هوشمند تاشو این کمپانی اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد.

بر اساس گزارش جدیدی که از ETNews منتشر شده، سامسونگ از سه سال پیش مشغول کار بر روی گوشی تاشوی خود است؛ بنابراین گزارش این دستگاه هنگامی که به‌طور کامل باز شود، می‌تواند از یک گوشی هوشمند 5 اینچی به یک تبلت 7 اینچی تبدیل گردد. این کمپانی برای خلق چنین محصولی با بسیاری از شرکت‌های تکنولوژیکی بومی و خارجی همکاری کرده است.

اولین نمونه از نمایشگر اولد تاشو سامسونگ ساخته شد

گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ دارای یک صفحه نمایش OLED است که پس از تا شدن به مانند یک کیف پول، به‌راحتی می‌تواند درون جیب لباس قرار گیرد. Samsung Display که یکی از زیر شاخه‌های این کمپانی کره‌ای است و مسئول ساخت این نمایشگر OLED تاشو بوده، گفته است که ساخت اولین نمونه از این نمایشگر اولد تاشو در حال حاضر به پایان رسیده است.

مدیر سامسونگ دیسپلی، لی چانگ هون در این رابطه می‌گوید:

توسعه‌ی نمایشگر اولد تاشو در حال وقوع است. ما اکنون با شرکای تجاری خود برای تولید انبوه و عرضه‌ی این محصول در حال برنامه‌ریزی هستیم.

به غیر از این صفحه نمایش این شرکت برای تکمیل این دستگاه تاشو، هنوز وظایف دیگری را نیز بر عهده دارد. همان‌طور که در خبر‌های قبلی شنیده بودید این دستگاه قرار بود که در ژانویه‌ی 2016 به بازار عرضه شود؛ اما هنوز برای دیدن گوشی تاشوی‌ سامسونگ، زمان باقی مانده است.

سامسونگ برنامه‌های ثبت اختراع این فناوری برای حرکت به سمت گوشی‌های هوشمند تاشو را انجام داده است. کارشناسان معتقدند که گوشی‌های هوشمند تاشو، می‌توانند به بازار گوشی‌های هوشمند، جانی تازه دهند. از سویی دیگر کمپانی ال‌جی نیز در حرکتی رو به جلو به ساخت گوشی‌های ماژولار پرداخته است، گوشی ال‌جی جی 5 اولین نمونه‌ی قوی از این کمپانی است که امسال به بازار عرضه شد.

1395-02-13

دیدگاهتان را بنویسید