اپلیکیشن‌های اندروید اکنون روی سیستم عامل کروم در دسترس قرار گرفته‌اند

اپلیکیشن‌های اندروید اکنون روی سیستم عامل کروم در دسترس قرار گرفته‌اند

اگر به یاد داشته باشید چندی پیش در طی برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل خبر از انتشار اپلیکیشن‌های اندرویدی روی سیستم عامل کروم منتشر شد. حال به نظر می‌رسد که تمام گفته‌ها به واقعیت تبدیل شده است. کروم‌بوک ایسوس فلیپ اولین دستگاه کرومی است که اپلیکیشن‌های اندروید روی آن اجرا شده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

اگر شما از دارندگان کروم‌بوک هستید و قادر به استفاده از نسخه 53 آلفا بتا سیستم عامل کروم هستید، به‌سادگی می‌توانید از گوگل پلی استور در دستگاه دسکتاپ خود استفاده کنید. با توجه به گفته‌های فرانسوا بیوفورت در کنفرانس توسعه دهندگان، اپلیکیشن‌های اندرویدی اکنون روی کروم‌بوک R11 ایسر قابل اجرا است، البته سرویس گوگل پلی برای برخی از کاربران هنوز در دسترس نیست.

گوگل برای اولین بار در سال 2014 ارا اپلیکیشن‌های اندروید را در سیستم عامل کروم نشان داد، البته پیاده سازی این طرح مدت بسیاری طول کشیده، اما در نهایت عملی شده است. به هر حال در نسخه دمو همه چیز به صورت عالی اجرا می‌شود و هیچ‌گونه خطایی در زمان اجرا اپلیکیشن‌ها دیده نمی‌شود. اکنون با وجود اپلیکیشن‌های اندروید استفاده از کروم برای کاربران بسیار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود.

در حال حاضر لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک مانند اندروید 6.0.1 مارشمالو عمل می‌کند، البته برخی گزارشات جزئی درباره اشکالات وجود دارد که قرار است در نسخه اصلی و رسمی آن برطرف شود. ویژگی نرم‌افزاری در سیستم عامل کروم اکنون بیشتر شده و کاربران دیگر محدودیت در انتخاب اپلیکیشن ندارد، به هر حال دریاچه اندروید بسیار وسیع‌ است و اپلیکیشن‌های اندروید هر لحظه در حال افزایش هستند.

آنطور که پیدا است شرکت گوگل برنامه‌های بزرگی برای محبوب کردن سیستم عامل کروم دارد که اولین حرکت آن در دسترس قرار دادن اپلیکیشن‌های اندرویدی در این سیستم عامل بوده است. حال باید منتظر حرکت‌های بعدی گوگل برای کروم و کروم‌بوک‌ها باشیم. نظر شما درباره این خبر چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید