بازی پوکمون گو فیلتر شد | Pokemon Go

پوکمون گو فیلتر شد

بازی پوکمون گو فیلتر شد | Pokemon Go

بازی Pokemon GO که این روز ها سر و صدای زیادی به پا کرده بود و تقریبا تمامی رکورد های فروش را به خود اختصاص داده بود اکنون توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ایران فیلتر شد، بله پوکمون گو فیلتر شد. پیشتر خبرهای زیادی مبنی بر اظهار نظر مقامات روس مبنی بر جاسوسی بودن این بازی به گوش می رسید و اما اکنون به نظر می رسد مقامات کشورمان نیز با آن ها هم صدا شده اند و حتی یک قدم جلوتر رفته اند و نهایتا بازی پوکمون گو فیلتر شد. این اتفاق در حالی می افتد که چندی پیش بنیاد ملی بازی های رایانه ای این بازی را مجاز دانسته بود و جواد امیری، معاون نظارت و ارزشیابی بنیاد ملی بازی های رایانه ای پیشتر در این باره گفته بود که:

بازی پوکمون گو فاقد محتوایی است که سبب ممنوعیت آن شود و این بازی با محتوای موجود، از نظر خط قرمزها و الگوهای مشخص شده، مجاز است اما این بازی یک فراسرگرمی است و استعلام از سایر نهادهای مرتبط از جمله نهادهای امنیتی، لازمه صدور مجوز نهایی برای این بازی است. صدور مجوز انتشار بازی در داخل کشور بر اساس درخواست ناشر داخلی و معیارهای نظام رده بندی سنی بازی های رایانه ای(ESRA) و رعایت قوانین و مقررات مربوطه امکان پذیر است.

 

پوکمون گو فیلتر شد

اکنون به نظر می رسد که این اتفاق بدون هماهنگی با این نهاد انجام گرفته است. عبدلصمد خرم آبادی، دبیر کارگروه و معاون قضایی دادستان کل کشور اظهار داشته است که این تصمیم بدون حتی یک رای مخالف تصویب شده است و تقریبا همه ی نهاد های امنیتی از آن استقبال کرده اند.

پوکمون گو فیلتر شد :

 چون این بازی ترکیبی از بازی در فضای مجازی و فیزیکی است و علاوه بر اینکه از جهات مختلف دارای ایراد و اشکال است، از بعد امنیتی نیز می تواند مشکلات زیادی را برای کشور و مردم ایجاد کند.

1395-05-15

دیدگاهتان را بنویسید