بروز مشکل باتری وان پلاس 5 پس از حل باگ ریستارت؛ مشکلات یکی پس از دیگری می‌آیند!

بروز مشکل باتری وان پلاس 5

بروز مشکل باتری وان پلاس 5 پس از حل باگ ریستارت؛ مشکلات ناتمام پرچمدار چینی!

ظاهرا آپدیت Oxygen OS 4.5.6 که باگ ریستارت گوشی‌های OnePlus 5 را برطرف می‌کند، باعث بروز مشکل باتری وان پلاس 5 و کاهش شارژ بدون دلیل گوشی شده است!

وقتی شرکت وان پلاس سال جاری از پرچمدار قدرتمند جدید خود، گوشی وان پلاس 5 مجهز به دوربین دوگانه، چیپست اسنپدراگون 835 و اندروید 7 نوقا رونمایی کرد همگان بر این باور بودند که دیگر کار بسیاری از گوشی سازان با عرضه این محصول خوش قیمت تمام است، اما هرچه که جلو‌تر می‌رویم ظاهرا دردسرهای خریداران وان پلاس 5 نیز بیشتر می‌شود.

اواخر تیر ماه بود که خبر باگ ریستارت وان پلاس 5 بر روی خروجی وب‌سایت‌ها قرار گرفت؛ باگی که وقتی شما قصد تماس گرفتن با اداره پلیس را داشتید به وجود می‌آمد و باعث ریستارت شدن گوشی شما می‌شد. تنها 3 روز بعد از آن بود که وان پلاس با ارسال آپدیت کوچک 32 مگابایتی Oxygen OS 4.5.6 این مشکل را برطرف ساخت. در حالی که تنها یک هفته از حل این ایراد می‌گذرد، متاسفانه کاربران این گوشی ایراد دیگری را گزارش داده‌اند.

آنطور به نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران گوشی های وان پلاس 5 پس از آن که سیستم عامل گوشی خود را به نسخه Oxygen OS 4.5.6 آپدیت کرده‌اند، با مشکل تخلیه غیرمعمول و بسیار سریع باتری در زمان عدم استفاده از آن روبرو شده‌اند. حتی با وجود فعال‌سازی قابلیت Doze اندروید، برخی از مشتریان خبر می‌دهند که شارژ باتری گوشی‌شان در طول شب (زمانی که گوشی بدون استفاده بر روی میز قرار دارد) چیزی بین 20 الی 25 درصد تخلیه می‌شود.

آیا مشکل باتری وان پلاس 5 همه گیر است؟

مشکل باتری وان پلاس 5 که حالا دردسر بزرگی را برای کاربران به وجود آورده، حاصل آپدیت به نسخه‌ای است که باگ ریستارد را برطرف می‌کرد. انتشار گزارش‌های مشکل باتری وان پلاس 5 تنها یک هفته پس از عرضه آپدیت جدید اکسیژن او اس آغاز شده است. در حال حاضر هیچ کس نمی‌داند به طور قطع چه چیزی باعث بروز چنین ایرادی شده و راه حل آن چیست! از آنجایی که این موضوع در انجمن‌های وان پلاس منتشر شده است، ما معتقدیم این شرکت از مشکل به وجود آمده مطلغ شده است و به نظر می‌رسد در حال کار بر روی حل آن است. شایان ذکر است همانطور که تمامی گوشی های وان پلاس 5 تحت تاثیر باگ ریستارت قرار نگرفتند، به طبع مشکل باتری وان پلاس 5 نیز دامن‌گیر تمامی خریداران این محصول نخواهد بود.

1396-05-08

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.