فروش موبایل در بازار ایران با قوانین جدید و محدودیت کد ملی!

فروش موبایل

فروش موبایل در بازار ایران با قوانین جدید و محدودیت کد ملی!

با تدوین مقررات جدید برای فروش موبایل های وارداتی، از این پس هر شخص با کد ملی تنها مجاز به خرید یک گوشی بوده و موبایل خریداری شده باید در سامانه همتا ثبت شود. در ادامه به بررسی دقیق جزئیات این طرح می‌پردازیم.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی و لوازم جانبی اظهار کرد از این پس تمامی شرکت‌های واردکننده تلفن های همراه موظف‌اند که فروش موبایل های وارداتی را با مقررات جدید انجام دهند. این قوانین جدید توسط سازمان حمایت و وزارت صنعت‌ و معدن تدوین شده و واردکنندگان باید برای فروش کالاهای خود نماینده‌ای را به سازمان معرفی کنند تا وزرات صنعت بتواند بر نحوه عرضه کالا نظارت لازم را داشته باشد. در ادامه نحوه اجرای مقررات جدید را شرح می‌دهیم.

فروش موبایل

فروش موبایل با قوانین جدید

مهدی محبی عنوان کرد از این پس هر شخص با کد ملی مشخص، تنها مجاز به خرید یک دستگاه گوشی موبایل خواهد بود. هر فردی برای دریافت سفارش خود باید با در دست داشتن کارت ملی و سیم کارت مرتبط با کد ملی خود به نمایندگی فروش شرکت مراجعه کند. همچنین خریدار باید آدرس و کد پستی مشخص را اعلام کند و اطلاعات کارت بانکی و کارت ملی خریدار نیز باید همخوانی داشته باشند. هنگام دریافت گوشی مورد نظر باید بسته‌بندی کالا در مقابل خریدار باز شده و کالای مورد نظر در سامانه همتا ثبت شود.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد روش جدید فروش موبایل های وارداتی از این هفته شروع شده و نمایندگان فروش در پاساژهای چارسو و علاءالدین، این روش را اجرایی کرده‌اند. موبایل‌هایی که اخیرا طبق روش جدید در بازار عرضه شده است، به شرکت‌هایی تعلق دارد که قبل از این موضوع به واردات موبایل اقدام نکرده و جدیدا به این کار مشغول شده‌اند. هم‌اکنون تنها یک شرکت واردکننده گوشی های موبایل توانسته به واردات جدید و فروش کالای خود با این دستورالعمل اقدام کند.

فروش موبایل

1397-08-09

دیدگاهتان را بنویسید