ممنوعیت بازی پوکمون گو توسط شهردار یکی از شهرهای فرانسه

ممنوعیت بازی پوکمون گو توسط شهردار یکی از شهرهای فرانسه

ممنوعیت بازی پوکمون گو توسط شهردار یکی از شهرهای فرانسه

شهردار شهر برسولز (Bressolles) در شمال شرقی لیون در کشور فرانسه، به دلیل سوءتفاهم و یا عدم اطلاع از قوانین تکنولوژی، دستور داده شخصیت‌های بازی پوکمون گو (Pokemon Go) از شهرش خارج شوند! او ممنوعیت بازی پوکمون گو در شهرش را با درخواست کتبی که به امضای 800 نفر از شهروندان شهر رسیده از شرکت نیانتیک (Niantic)، سازنده بازی پوکمون گو، خواستار شده است. با گجت نیوز همراه باشید.

آقای فابریس بیوویس، شهردار شهر برسولز، در مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتدپرس، درخواست ممنوعیت بازی پوکمون گو در شهرش را به این دلیل داده که شرکت نیانتیک مجوزی برای ایجاد فروشگاه ندارد و بدون اخذ مجوز اقدام به عرضه بازی در فروشگاه‌های اینترنتی کرده است. او می‌گوید:

در فرانسه قوانین به‌گونه‌ای است که شخص قبل از ایجاد کافه یا رستوران در یک شهر، می‌بایست مجوزات لازم جهت فعالیت را از شهردار آن شهر اخذ نماید و دلیل اصلی ممنوعیت بازی پوکمون گو در این شهر هم همین است.

به گزارش اسوشیتدپرس، بیوویس در مصاحبه‌اش ابتدا اذعان کرده که درخواست ممنوعیت بازی پوکمون گو را به دلیل نگرانی از حوادثی که بعضا در گوشه و کنار دنیا برای بازیکنان اتفاق می‌افتاد نداده است، بلکه می‌خواست مطمئن شود که آرامش و امنیت در شهرش وجود داشته باشد. البته بعدا نظرات او بیشتر به نگرانی گروید و اینگونه اعلام کرد که:

این بازی یک بازی اعتیادآور است و باعث می‌شود جوانان شهر به این بازی اعتیاد شدید پیدا کنند. وظیفه شهردار هم حفظ امنیت شهر و جلوگیری از ایجاد هرج و مرج در آن است.

شرکت نیانتیک پس از دریافت درخواست‌های زیاد، اقدام به حذف دسترسی به بازی پوکون گو در برخی مناطق کرده است؛ مناطقی مانند موزه هولوکاست ایالات متحده و یا سراسر ایران که ممنوعیت بازی پوکمون گو چند وقتی است در آن اعمال شده است. برای اطلاع بیشتر، مقاله بازی پوکمون گو در ایران غیرفعال شد را بخوانید.

1395-05-28

دیدگاهتان را بنویسید