موفقیت دوباره Space X در فرود فالکون 9 روی دریا

فرود فالکون 9 روی دریا

موفقیت دوباره Space X در فرود فالکون 9 روی دریا

شرکت اسپیس ایکس (Space X) شرکتی است که در زمینه تکنولوژی‌های فضایی و تولید موشک‌هایی با قابلیت استفاده مجدد فعالیت دارد. این شرکت هم‌اینک این توانایی را دارد که موشک‌هایی را که به دلایل مختلف پرتاب کرده، مجدداً روی شناورهای دریایی فرود آورد. شنیده‌ها حاکی از آن است که این شرکت خصوصی اخیراً و برای چهارمین بار موفق به فرود فالکون 9 روی دریا پس از بازگشت از مأموریت فضایی خود شده است.

اما این فرود، مانند فرودهای دیگر نبود؛ مأموریت این فالکون 9 بارگیری قطعه‌ای از یک ماهواره مخابراتی بود که در بازگشت می‌بایست با گرمای شدید و سرعت زیاد مواجه می‌شد ولی اسپیس ایکس توانست علی‌رغم همه این مشکلات و پیچیدگی‌های پیش رو، فالکون 9 خود را با موفقیت و بدون هیچگونه مشکلی به مقصد برساند.

فرود فالکون 9 روی دریا توسط شرکت Space X پیش از این چندین بار با شکست مواجه شده بود

این چهارمین فرود فالکون 9 روی دریا توسط شرکت Space X بود ولی این شرکت تاکنون موفق به پرتاب مجدد موشک‌های فرود آمده نشده است. گرچه طبق گفته مسئولین شرکت، آنها قصد دارند این کار را تا پایان سال میلادی انجام دهند.

گویا ایلان ماسک (مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس) و همکارانش تنها کسانی نیستند که قصد دارند بر روی موشک‌هایی با قابلیت استفاده مجدد کار کنند. جف بزوس، صاحب سایت بزرگ آمازون و مدیرعامل شرکت Blue Origin با توجه با تلاشی که در زمینه هوافضا دارد، ممکن است بتواند بالاخره یکی از موشک‌هایش را روی دریا بنشاند.

1395-05-26

دیدگاهتان را بنویسید