نمایشگر شیائومی می میکس 2 ، حدود 93 درصد بدنه را در بر می‌گیرد

شیائومی می میکس 2

نمایشگر شیائومی می میکس 2 ، حدود 93 درصد بدنه را در بر می‌گیرد

به نقل از شایعاتی تازه، شیائومی قصد  دارد نسل دوم گوشی تمام صفحه خود با نام شیائومی می میکس 2 (Xiaomi MI MIX 2) را اینبار با نسبت ابعاد صفحه به بدنه 93 درصدی روانه بازار کند. نسل پیشین این گوشی که محبوبیت بالایی را به دست آورد، ارائه کننده نسبت ابعاد به بدنه 84.16 درصدی است.

سال 2016 گوشی های هوشمند مختلفی بودند که روانه بازار شدند، اما یکی از جذاب‌ترین آن‌ها که خیلی‌ها را تحت تاثیر خود قرار داد، یک محصول از برند شیائومی به نام می میکس (Xiaomi Mi MIX) بود. برای سالیان متمادیست که تولیدکنندگان گوشی های هوشمند با افزایش نسبت ابعاد صفحه به بدنه محصولاتشان در تلاشند تا حاشیه های اضافی نمایشگر را حذف کنند، اما به یک باره شرکت شیائومی گام بزرگی را برداشت تا توجه قشر عظیمی از علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی را به خود جلب کند.

شیائومی در ابتدا ادعا می‌کرد که گوشی می میکس آن‌ها ارائه کننده نسبت ابعاد به بدنه 91.3 درصدی است، اما با بررسی‌های صورت گرفته از سوی کارشناسان این میزان اغراق شده بود و در اصل نسبت ابعاد Mi MIX چیزی در حدود 84.16 درصد بود. با این حال همچنان باید این گوشی را شگفت انگیز بدانیم و حاشیه آن را نیز در کمترین حد ممکن در بین گوشی های امروزی ببینیم. حال به نقل از یک گزارش جدید، این غول چینی قصد دارد نسل آینده این گوشی با نام شیائومی می میکس 2 را با جهشی بلند به یک نمایشگر با سهم خواهی 93 درصدی از کل بدنه گوشی تولید کند.

البته از آنجایی که شیائومی نشان داده است با اعلام این اعداد سعی بر جلب توجه کاربران می‌کند، ممکن است در گوشی شیائومی می میکس 2 نیز اغراقی در اعلام نسبت ابعاد تصویر به بدنه صورت گیرد. همچنین با توجه به این که خبر فوق به صورت رسمی توسط شیائومی اعلام نشده است، این احتمال وجود دارد که همه چیز شایعه باشد. در حال حاضر گفته می‌شود گلکسی اس 8 سامسونگ (Samsung Galaxy S8) که ماه آینده از آن رونمایی می‌شود نیز به یک «نمایشگر  بی‌نهایت» مجهز خواهد بود. ما دقیقا نمی‌دانیم منظور از این بینهایت بودن چیست، اما هر چه که هست به حذف حاشیه‌های اضافی و ارائه نمایشگری جذاب با حداقل ناهنجاری مربوط می‌شود.

قمار بزرگ شیائومی با گوشی شیائومی می میکس 2

از سویی دیگر ال جی نیز با رونمایی از گوشی ال جی جی 6 (LG G6) مجهز به یک نمایشگر ارائه کننده حداقل حاشیه تصویر نشان داده است که به دنبال همین قضیه پیش می‌رود. در حال حاضر، در شرایطی که نام‌های بزرگ صنعت موبایل گام‌هایی را به سمت تولید گوشی هوشمند تمام صفحه برمی‌دارند، این قدم‌های استوار و بزرگ از سوی شرکت چینی شیائومی می‌تواند آینده را جذاب‌تر کند. شیائومی اینک وارد بازی حساسی شده است و به خصوص با ارائه گوشی شیائومی می میکس 2 می‌تواند به عنوان یکی از فرمانروایان این سبک طراحی لقب گیرد.

1395-12-14

دیدگاهتان را بنویسید