هوگو بارا ، رهبر تیم اوکولوس شرکت فیس بوک شد

هوگو بارا ، رهبر تیم اوکولوس شرکت فیس بوک

هوگو بارا ، رهبر تیم اوکولوس شرکت فیس بوک شد

هوگو بارا (Hugo Barra) چند روز پیش با یک پست فیس بوکی همه را شوکه کرد و خبر خروج خود از شرکت چینی شیائومی پس از سه سال و نیم فعالیت را رسما اعلام کرد. وی یکی از عوامل بسیار موثر در گسترش محبوبیت جهانی شیائومی از یک استارتاپ به یک شرکت قدرتمند بود. بدون شک شرکت شیائومی اگر حالا به یک کمپانی تکنولوژی نسبتا شناخته شده در جهان به حساب می‌آید، آن را مدیون چند سال فعالیت هوگو و البته روابط گسترده وی با کمپانی‌های بزرگ سراسر جهان است. حالا او به یک تیم جذاب پیوسته است: شرکت اوکولوس (Oculus)، زیرمجموعه فیس بوک، مقصد بعدی وی خواهد بود.

هوگو بارا ، رهبر تیم اوکولوس شرکت فیس بوک

هوگو بارا اخیرا به عنوان نایب‌رئیس بخش واقعیت مجازی کمپانی فیس بوک منتسب شده و قرار است در راس تیم مدیریتی اوکولوس قرار گیرد. مارک زاکربرگ در ارتباط با اعتقادی که به بارا دارد می‌گوید:

به اعتقاد من، هوگو می‌تواند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را پلتفرم بزرگ بعدی کند.

این فعال حوزه تکنولوژی برزیلی با شور خاصی یک پست را به اشتراک گذاشته و افزوده که ماموریت وی دستیابی هر چه سریع‌تر به پیشرفت تکنولوژی واقعیت مجازی است تا دسترسی جهانی آن را برای طیف وسیعی از بشریت در سراسر جهان راحت سازد. با توجه به این که بارا هنوز کشور چین را ترک نکرده و به سیلیکون ولی نرفته است، مارک زاکربرگ تصویر سه بعدی را منتشر کرده که در آن کنار هوگو بارا ایستاده است و مشغول گرفتن یک تصویر سلفی هستند. با این حساب مشخص شد‌ که هدف هوگو از ترک شیائومی چه بوده و قصد دارد در آینده‌ای نزدیک فعالیت جدید خود را در چه حوزه‌ای دنبال کند.

انتظار آینده درخشان دنیای واقعیت مجازی پس از حضور هوگو بارا در اوکولوس

هوگو پیش از آن که به سراغ شیائومی و کمک به Lei Jun، مدیرعامل این غول چینی، برود، یکی از مدیران فعال در بخش پلتفرم اندروید کمپانی گوگل بوده است. بدون شک این فرد می‌تواند انتظار آینده‌ی درخشانی را برای دنیای واقعیت مجازی و البته کمپانی فیس بوک در ما به وجود آورد.

1395-11-07

دیدگاهتان را بنویسید