واردکنندگان رسمی آیفون در ایران مشخص شدند

واردکنندگان رسمی آیفون

واردکنندگان رسمی آیفون در ایران مشخص شدند

چندی پیش با انتشار خبر اجرایی شدن طرح رجیستری و عدم ارائه خدمات مخابراتی به موبایل‌هایی که از مرزهای غیرقانونی وارد کشور می‌شوند، موج بزرگی از واکنش‌ها و نگرانی‌های کاربران به راه افتاد. گفته می‌شد شرکت اپل تنها با تاسیس نمایندگی در ایران قادر به فروش آیفون‌های خود خواهد بود اما به تازگی زمزمه‌هایی درباره امکان واردات قانونی از طریق معدودی از شرکت‌های توانمند به عنوان واردکنندگان رسمی آیفون به گوش می‌رسد.

در مفاد نامه ارسالی به رییس سازمان توسعه تجارت از سوی مجتبی خسروتاج، قائم مقام بازرگانی وزیر صنعت، شرایط جدید واردات گوشی آیفون ذکر شده که بر اساس آن مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت و برابر مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نامه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان مبنی بر معرفی شرکتهای توانمند در ارائه خدمات پس از فروش این تلفن همراه، درخواست امکان ثبت سفارش و واردات قانونی برای 9 شرکت و شناخته شدن آن‌ها به عنوان واردکنندگان رسمی آیفون بیان شده است.

بدین ترتیب به احتمال زیاد 9 شرکت داتیس امرتات، شرکت مدیا پردازش، توسعه سرمایه گذاری گروه آروند، شرکت تجاری دلتا همراه پرداز شرق، سیب طلایی هوشمند، ماناتل پارس، ایرانیان قائم همراه، اکسیر تجارت صبا و الماس سیستم از این پس به صورت انحصاری وارد کنندگان رسمی آیفون به ایران خواهند بود.

واردکنندگان رسمی آیفون

واردکنندگان رسمی آیفون را بشناسید

گرچه طرح رجیستری به دلیل عدم آمادگی زیرساخت و پیش نیاز‌ها به تعویق افتاد و فروش آیفون با قیمتی بیشتر از قبل از سر گرفته شد، اما همچنان برخی فروشگاه‌های اینترنتی، برچسب «ناموجود» بر روی این کالا زده‌اند. امید است با ورود آیفون از طریق مجاری قانونی و شرکت‌های مجاز، فروش این تلفن هوشمند به طور همگانی ادامه یابد.

گفته می‌شود طی یک الی دو ماه آینده طرح رجیستری به اجرا در خواهد آمد. با اعطای گواهینامه واردات آیفون به شرکت‌های ذکر شده، دیگر شاهد محدودیت برای عرضه تلفن‌های هوشمند برند اپل نخواهیم بود و ممکن است با کاهش قیمت آن، محبوبیت آیفون در میان ایرانیان افزایش یابد.

1395-05-21

دیدگاهتان را بنویسید