«وارکرافت» توانست موفق‌ترین فیلم سینمایی برگرفته از بازی رایانه‌ای شناخته شود

وارکرافت

«وارکرافت» توانست موفق‌ترین فیلم سینمایی برگرفته از بازی رایانه‌ای شناخته شود

این یک راز نیست که فیلم «وارکرافت» (Warcraft) چندان نتوانست در ایالات متحده آمریکا موفق شود؛ اما درخشش این فیلم سینمایی در چین صورت گرفت و توانست حتی رکورد آثاری مانند «جنگ ستارگان: بیداری نیرو» (Star Wars: The Force Awakens) را بشکند.

آنچه مشخص است موفقیت بالای فیلم وارکرافت در گیشه بوده و به‌قدری توانسته نظر مخاطبان را به خود جلب کند که موفق‌ترین فیلم سینمایی برگرفته از یک بازی رایانه‌ای شناخته شود؛ عنوانی که شاید منتقدین به آن راضی نباشند و ایرادات بسیاری به این فیلم بگیرند، اما فروش بالای گیشه باعث کم رنگ شدن هرچه تمام‌تر این انتقادات شود.

جالب است بدانید که طبق گزارش‌های منتشر شده فیلم وارکرافت توانسته 377 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروش داشته باشد که یک فروش و رکورد فوق العاده است. برای مثال فیلم «شاهزاده‌ی پارسی» (Prince of Persia) توانست 336 میلیون دلار فروش داشته باشد که می‌توان تفاوت 41 میلیون دلاری را در مقایسه با فیلم وارکرافت مشاهده کرد.

البته انتظار می‌رود که فروش این فیلم ادامه نیز داشته باشد. هرچند با اینکه ساخت وارکرافت 160 میلیون دلار هزینه داشته به نظر می‌رسد که باید فروش این فیلم به 500 میلیون دلار برسد تا استودیوی سازنده بتواند به سود بالایی برسد. علت آن نیز هزینه‌ی بالای بازاریابی و تبلیغات و دیگر هزینه‌هایی که صرف این فیلم شده، پوشش داده شوند.

هرچند در همین لحظه که شما در حال خواندن پست هستید به میزان فروش این فیلم و افرادی که آن را تماشا کرده‌اند افزوده می‌شود و با وجود اینکه منتقدین زیادی بر این عقیده بودند که فیلم وارکرافت در حقیقت یک عنوان ضعیف محسوب می‌شود؛ اما هستند کسانی که از این اثر خرسند بوده و سازندگان آن را تشویق کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید