پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

برترین‌ها:
صفر تا صد پوشش نانو سرامیک خودرو به زبان ساده
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
 
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو در واقع یک لایه محافظ رنگ بدنه با ماندگاری بالاست که به صورت دستی و بعد از زیرسازی مناسب بر روی بدنه خودرو پرداخت می‌گردد. نانو ذرات این مایع بی رنگ، با برقراری پیوند با سطح کیلر خودرو از رنگ اتومبیل در برابر آسیب‌های محیطی مانند گرد و غبار حاصل از آلودگی، باران‌های اسیدی، شیره درختان، اشعه UV نور خورشید و … مراقبت می‌نمایند. 
 
ویژگی‌های پوشش نانو سرامیک
 
متاسفانه با تبلیغات اغراق آمیز در مورد ویژگی‌های سرامیک خودرو از طرف افراد غیر حرفه‌ای و مراکز نامعتبر، شاهد ایجاد برخی نارضایتی‌ها از این تکنولوژی تقریبا نوپا در بازار ایران هستیم.
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
جملاتی مانند:
  • با پوشش نانو سرامیک با کارواش خداحافظی کنید!
  • نانو سرامیک بدنه از هرگونه خط و خش به بدنه خودرو جلوگیری می‌نماید!
  • سرامیک ماشین با میزان مقاومت ۱۰H و بیشتر!
  • تنها سرامیک خودرو با ماندگاری مادام العمر!
  • رفع انواع آفتاب سوختگی با پوشش نانو سرامیک ماشین! و ….
اما واقعیت این است که هر پوشش نانو سرامیک جدا از تعریف و دلایل اصلی اجرای آن که پیش از این بیان شد، دارای دو ویژگی اساسی فیزیکی و شیمیایی است. ویژگی فیزیکی این پوشش، موجب مقاومت در برابر خط و خش‌های سطحی خواهد شد و خاصیت شیمیایی نیز براقیت و آب گریزی بدنه خودرو را به همراه خواهد داشت که در ادامه به اختصار هرکدام را توضیح خواهیم داد: 
 
ویژگی فیزیکی پوشش سرامیکی
 
برخی تبلیغات و گفته‌های غیر علمی در خصوص نانو سرامیک، این ماده را به سختی الماس جلوه داده و آن را ناجی رنگ خودرو در برابر هر آسیبی می‌پندارند. با بررسی مواد نانو سرامیک به مقاله‌ای در خصوص شاخص Pencil Hardness Test یا آزمون سختی مداد برخوردیم. به طور خلاصه این شاخص در زمینه محصولات نانو سرامیک به بررسی مقاومت آن‌ها در برابر خراش پرداخته و سخت‌ترین نوع آن‌ها را با علامت ۹H نشان می‌دهد، اما در همین مقاله گفته شده نمی‌توان به اعداد مندرج در این زمینه اطمینان داشت؛ چرا که هر برند متفرقه و بی کیفیتی هم می‌تواند ادعای ۹H بودن مقاومت یا حتی مقاومت بیشتر! را داشته باشد و هیچ مانعی برای آن وجود ندارد.
 
به طور کلی مقاومت نانو سرامیک در برابر خط و خراش به ۳ عامل مهم بستگی دارد: برند محصول، نحوه زیرسازی و کیفیت اجرای سرامیک. 
 
همانند سایر بازار‌های داخلی، در بازار محصولات نانو سرامیک هم برند‌های متفرقه وجود دارند که کیفیت بسیاری از آن‌ها کاملا نامطلوب است. پس از بررسی نام‌های مطرح نانو سرامیک در دنیا با برندهایی، چون سرامیک پرو، می‌وینچی، مفرا، سیستم ایکس، کارپرو، ناژول، کیوب باند و سوناکس برخورد داشتیم که در محدوده قیمتی یک تا شش میلیون تومان در بازار ایران قرار دارند. از طرفی زیرسازی و اجرای دقیق و علمی نانو سرامیک نیز از اهمیتی برابر و در مواردی بیشتر از برند محصول انتخابی دارد. به گونه‌ای که زیر سازی ناقص و یک اجرای غیر حرفه‌ای حتی با یک برند درجه یک می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد و بالعکس زیرسازی بی‌نقص و اجرای حرفه‌ای حتی با یک برند متوسط نانو سرامیک، می‌تواند موجب نتیجه تحسین برانگیزی شود. 
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

 

ویژگی شیمیایی پوشش سرامیکی

خاصیت هیدروفوبیکی نانو سرامیک با توجه به ساختار مولکولی این ماده، موجب ایجاد زاویه‌ای بیش از ۱۰۰ درجه روی سطوح خودرو می‌گردد. به عبارت ساده‌تر با توجه به ساختار فرمولاسیون این مواد که برپایه نانو تکنولوژی است، یک پوشش با قدرت تراکم نانو بر روی رنگ خودرو شکل می‌گیرد که با توجه به بافت بسیار ریز تراکم این پوشش، آلاینده‌های دیگر توان چسبیدن به این پوشش را ندارند. توجه داشته باشید که آب‌گریزی به معنای خاک گریزی یا کثیف نشدن خودرو نیست؛ بلکه این خاصیت موجب تسریع در تمیز کردن خودرو می‌شود به نحوی که با پاشش آب، خاک موجود روی رنگ بدنه به گِل تبدیل شده و از روی بدنه خودرو به سمت پایین می‌لغزد.
 
مزایا و معایب پوشش نانو سرامیک 
 
بر خلاف واکس که یک محافظ موقت از رنگ بدنه خودرو است و در تماس با آب و نور آفتاب تضعیف شده و از بین می‌رود؛ پوشش نانو سرامیک یک لایه محافظ با ماندگاری طولانی مدت است. براقیت عمیق رنگ خودرو، آب گریزی، تسریع تمیز کردن، محافظت در برابر اکسیداسیون و سایر آسیب‌های محیطی و … از جمله مزایای این پوشش به شمار می‌روند.
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
 
از سوی دیگر، اما می‌توان هزینه بالای اجرای سرامیک روی برخی خودروها، زمان بر بودن فرایند اجرا، تخصصی بودن امر زیرسازی و پرداخت سرامیک را نیز به عنوان برخی از جنبه‌های منفی پوشش نانو سرامیک نام برد. پولیش کاری غیر حرفه ای، عدم زیرسازی مناسب، استفاده از مواد و پد‌های پولیش بی‌کیفیت، برداشتن و پرداخت سرامیک در زمان نادرست، عدم استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مخصوص نیز بخشی از اشتباهاتی است که عموما توسط افراد غیر حرفه‌ای رخ داده و موجب آسیب به پوشش نانو سرامیک و کاهش مدت ماندگاری آن می‌گردد. با این اوصاف بهتر است یا از مراکز معتبر برای اجرای پوشش‌های نانو سرامیکی استفاده و یا فکر نانو سرامیک را از سر خود بیرون کنید.
 
نحوه و قیمت اجرای نانو سرامیک خودرو
 
برای اجرای اصولی پوشش نانو سرامیک، باید ابتدا آسیب‌های موجود روی رنگ خودرو کاملا برطرف شده و اصطلاحا رنگ خودرو احیا گردد. اولین مرحله از این فرایند، جرم‌گیری رنگ بدنه با استفاده از خمیر کلی بار (بجای سنباده) به منظور از بین بردن لکه‌های چسبیده به رنگ و سهولت پولیشکاری در قسمت بعد می‌باشد.
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
 
دومین مرحله احیای رنگ خودرو، پولیشکاری حرفه‌ای است؛ به این صورت که ابتدا آسیب‌ها و خط و خش‌های موجود با دستگاه روتاری، پولیش و پد زبر برطرف شده و سپس با دستگاه اوربیتال، پد و پولیش آنتی هولوگرام، بدنه خودرو را کاملا بی نقص و عاری از هرگونه موج یا هولوگرام می‌نماییم. پس از اتمام مراحل پولیش، لازم است که بدنه خودرو با استفاده از مواد مخصوص، کاملا چربی زدایی شده و آماده اجرای نانوسرامیک شود. بعد از اجرای پوشش نانو سرامیک بهتر است از پنل خشک کن موضعی رنگ (اینفرارد)، جهت تثبیت پوشش اجرا شده استفاده نماییم.
 
در نتیجه اجرای دقیق و تخصصی چنین فرایندی نیازمند مهارتی است که باید به طور علمی فرا گرفته شود. کارواکس به عنوان اولین شرکت دیتیلینگ در ایران، علاوه بر فروش آنلاین و حضوری انواع محصولات مراقبتی خودرو و آموزش تخصصی پولیش، نانو سرامیک و کاور بدنه، دارای نمایندگی‌های مختلفی در زمینه اجرای خدمات تخصصی دیتیلینگ خودرو است.
 
اجرای خدمات در تمام نمایندگی‌های کارواکس دارای تعرفه یکسان و مشخصی می‌باشد. به طور مثال هزینه فرآیندکامل اجرای نانو سرامیک شامل زیرسازی قبل پولیش، پولیشکاری، زیر سازی قبل سرامیک، اجرای پوشش نانوسرامیک و تثبیت سرامیک با توجه به سایز خودرو دارای قیمت مشخص و یکسان بین دو تا چهار میلیون تومان می‌باشد.
 
پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
 
اگر به دنبال یک مرکز حرفه‌ای جهت پولیش، نانو سرامیک، کاور بدنه و صفرشویی خودروی خود در شهر‌هایی مانند کرج، مشهد، تبریز، زنجان، رشت و زاهدان هستید می‌توانید به سراغ یکی از نمایندگی‌های کارواکس رفته و با استفاده از مطرح‌ترین محصولات روز دنیا و زیر نظر حرفه ای‌ترین نیرو‌های دیتیلینگ به ریکاوری رنگ خودروی خود بپردازید.
 

پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

مشاوره و ثبت سفارش:

۰۲۶-۳۲۵۵۸۷۰۰

پیگیری سفارشات:

۰۲۶-۳۲۵۰۰۸۳۲

آموزش و درخواست نمایندگی:

۰۲۶-۳۲۵۶۸۷۰۰

پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟ پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟
۰۹۳۶۵۶۶۶۸۸۳ ۰۹۳۶۵۶۶۶۸۸۳

پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه کنید.

carwax.ir

پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

آدرس نمایندگان کارواکس در اینستاگرام

پوشش نانو سرامیکی خودرو چیست؟

شعبه مرکزی:

[email protected]

کرج:

[email protected]

مشهد: 

[email protected]

تبریز:

[email protected]

زنجان:

[email protected]

رشت:

[email protected]

زاهدان:

[email protected]

دیدگاهتان را بنویسید