چراغ هوشمند Cosmo امنیت موتورسواری را افزایش خواهد برد

چراغ هوشمند Cosmo امنیت موتورسواری را افزایش خواهد برد

گروه کازمو کانکتد از محصول جدیدی رونمایی کرده‌اند که قرار است میزان امنیت موتورسواران را هنگان رانندگی در خیابان های شلوغ افزایش دهد. یکی از بزرگترین دلایلی که همواره جان موتورسواران را تهدید می‌کند، ترمز ناگهانی، ندیدن چراغ کوچک ترمز توسط راننده‌ی خودروی عقبی و برخورد آنها با یکدیگر است. چراغ هوشمند Cosmo دقیقا همین مشکل را نشانه گرفته است.

این چراغ از ۱۲ ال ای دی پرنور تشکیل شده است که به صورت مغناطیسی ساخته شده و میتوان آنها را به قسمت پشتی هر کلاه کاسکتی متصل کرد. این چراغ هوشمند Cosmo با وزن ۱۵۰ گرمی، جنس آن از پلی کربنات و لاستیک EPDM بوده و در برابر شرایط مختلف آب و هوایی نظیر بارش باران مقاومت بالایی خواهد داشت.

یک باتری لیتیومی داخل این چراغ قرار داده شده است که با یک بار شارژ کامل، امکان استفاده‌‌ی مداوم از آن به مدت ۴۵۰ دقیقه وجود خواهد داشت. کاربران در دو حالت می‌توانند از این گجت خلاقانه استفاده کنند: روش اول امکان استفاده از آن به صورت یک چراغ ترمز معمولی و با بهره‌گیری از سنسور شتاب سنج درون آن است. روش دوم نیز از طریق برنامه‌ریزی آن با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص بر روی تلفن همراه است که آن را به حالت دائما روشن درمی‌آورد و چراغ به شکل چشمک‌زن فعالیت می‌کند.

نکته‌ی جالب اینجاست که در صورت بروز هرگونه برخورد، چراغ هوشمند Cosmo یک پیام هشدار را به نرم افزار داخل تلفن همراه ارسال می‌کند تا تماسی با مراکز اورژانس و یا مخاطبان تعیین شده برقرار شود و سریعا به فرد آسیب دیده رسیدگی شود. قابلیت تشخیص مناطق حادثه‌خیز بر مبنای اطلاعات جمع‌آوری شده نیز وجود خواهد داشت تا در آینده و در صورت ورود به این مناطق، پیامی برای رانندگان ارسال شود.

چراغ هوشمند Cosmo قرار است از ماه می در فروشگاه‌ها قرار بگیرد و قیمت آن برای بازارهای اروپایی و سایر نقاط جهان، ۹۹ یورو و ۹۹ دلار تعیین شده است.

فروشگاه اینترنتی جانبی کاملترین مجموعه عرضه باتری موبایل و  شارژر موبایل ، حامی گجت نیوز در پوشش خبری نمایشگاه سی ای اس 2017 (CES 2017)

1395-10-16

دیدگاهتان را بنویسید