کوالکام برای آوردن اندروید به داخل اتومبیل‌ها با گوگل همکاری خواهد کرد

همکاری گوگل و کوالکام

کوالکام برای آوردن اندروید به داخل اتومبیل‌ها با گوگل همکاری خواهد کرد

کمپانی کوالکام رسماً اعلام کرده است که قصد دارد با همکاری گوگل اندروید خام را به سیستم‌های هوشمند اتومبیل‌ها بیاورد. در حال حاضر تنها دو پلتفرم جامع Android Auto و CarPlay وجود دارند که البته محدودیت زیادی را پیش روی کاربران می‌گذارند. به نظر می‌رسد طی سال‌های آینده این امر محقق شود.

دوست دارید که اندروید را نیز درون خودرو خود داشته باشید؟ برای این تجربه باید حتماً ماشینی را تهیه کنید که به Android Auto مجهز شده باشد که بسیار کمیاب است و یا منتظر بمانید تا به‌روزرسانی مخصوص این پلتفرم برای گوشی شما منتشر شود تا بتوانید آن را تجربه کنید؛ و در آخر شما باید صبر کنید تا اندروید خام به اتومبیل‌های شما بیاید.

کوالکام و گوگل به دنبال ایفای نقشی بزرگ در صنعت خودروسازی

این دقیقاً چیزی است که کوالکام (Qualcomm) را برانگیخته است تا رسماً اعلام کند قصد دارد با همکاری گوگل این امر را محقق سازد. کوالکام در این باره می‌گوید:

این ابتکار با هدف کمک به خودروسازان است تا سیستم مدیریتی قدرتمندی را مبتنی بر پلتفرم رایج اندروید طراحی کنند و اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها را خیلی راحت‌تر از گذشته همراه با تجربه رانندگی ایمن در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. هدف ما آن است که با ارائه یک نوآوری در داخل ماشین، سفارشی سازی را در مقیاسی بزرگ‌تر ارائه کنیم.

این شرکت حتی از برخی طرح‌های مفهومی خود در کنفرانس Google I/O نیز پرده برداشت. هرچند که این طرح‌ها نیازمند دخالت خودروسازان به جهت هرچه بهتر شدن هستند. لازم به ذکر است که تا کنون خودروسازان می‌توانستند تنها دو گزینه Android Auto و CarPlay را برای مدیریت هوشمند سیستم خودروهای خود انتخاب کنند. حتی بعضاً مشاهده می‌شد که برخی خودروسازان با پس زدن این دو پلتفرم، برای خود پلتفرمی را طراحی می‌کردند. با این حال تصور می‌شود که وقتی ایده‌های کوالکام با کمک گوگل محقق شود، اندروید همانند گوشی‌های هوشمند به خودروها نیز نفوذ گسترده‌ای را پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید