گلکسی اس 10 سامسونگ فاقد اسکنر عنبیه چشم خواهد بود

گلکسی اس 10 سامسونگ

گلکسی اس 10 سامسونگ فاقد اسکنر عنبیه چشم خواهد بود

گلکسی اس 10 سامسونگ (Samsung Galaxy S10) بدون اسکنر عنبیه چشم به دست کاربران می‌رسد. آیا سامسونگ با این کار قصد عرضه یک گوشی واقعا بدون حاشیه را دارد؟

گزارش‌هایی که مدعی حذف اسکنر عنبیه چشم از گلکسی اس 10 سامسونگ می‌شوند، دائما در حال تکرار هستند. اخیرا نیز یکی از خبرگزاری‌های کره‌ای به نقل از یکی از افراد مطلع ادعا می‌کند که سامسونگ با حذف اسکنر عنبیه چشم از نسل بعدی پرچمدار خود، روی حسگر اثر انگشت به عنوان سیستم بیومتریک اصلی تکیه خواهد کرد.

گلکسی اس 10 سامسونگ

احتمال تجهیز گلکسی اس 10 سامسونگ به فناوری مشابه Face ID

نخستین بار، اوایل سال جاری بود که چند شایعه با تاکید بر روی این موضوع منتشر شد و حالا دو منبع مستقل، اطلاعات قبلی را تایید کرده‌اند. با حذف اسکنر عنبیه چشم، سامسونگ می‌تواند حاشیه بخش بالایی را کاهش داده یا از فناوری تشخیص چهره مشابه Face ID استفاده کند؛ تصمیمی که ظاهرا این روزها سازندگان زیادی از آن استقبال می‌کنند.

همچنین مطابق با گزارش ETNews، کره‌ای‌ها سرانجام سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش را به همراه گوشی های خانواده گلکسی S10 معرفی خواهد کرد. گفته می‌شود سامسونگ به جای سنسور شرکت سینپتیکس که توسط ویوو، اوپو و وان پلاس استفاده می‌شود، از حسگرهای شرکت کوالکام استفاده می‌کند.

1397-08-12

دیدگاهتان را بنویسید